Site Loader

PZU jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych. Swoim klientom proponuje szereg różnorodnych opcji, dzięki którym możesz zapewnić sobie kompleksową ochronę od A do Z. Szczególną rolę pełnią ubezpieczenia komunikacyjne, które stanowią jednocześnie najpopularniejszą formę tej tematyki. Oczywiście w ramach PZU możesz wykupić obowiązkową polisę OC oraz dodatkowo szeroką gamę innych opcji. Co zatem proponuje ta firma swoim klientom?

Najpopularniejsze dodatkowe formy ubezpieczeń komunikacyjnych

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych króluje autocasco. Jest ono przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zapewnić ochroną swojemu pojazdowi w przypadku jego uszkodzenia lub kradzieży. PZU daje możliwość wyboru tej opcji w trzech różnych wariantach ewentualnego sposobu rozliczania szkody:

– Serwisowy: naprawa odbywa się w ASO — serwisowych warsztatach. Opcja ta szczególnie wybierana jest przez posiadaczy nowych pojazdów lub tych, których wartość jest naprawdę wysoka, bowiem stosowane części są oryginalne; 

– Optymalny: polecany dla osób, które cenią sobie kompleksową ochronę, ale w optymalnej cenie. W przypadku szkody używane są części alternatywne; 

– Warsztatowy: samochód naprawiany jest w warsztacie partnerskim. Przed wyborem tej opcji warto zapoznać się z tą listę, czy jest ona dla nas akceptowalna. 

Dodatkowo PZU proponuje swoim klientom możliwość zawarcia mini AC. Jest to dobre dla osób, dla których pełen zakres jest za drogi lub po prostu uważają, że nie potrzebują aż takiej ochrony. Składka oczywiście jest wówczas dużo mniejsza.

Innym najczęściej wybieramy ubezpieczeniem dodatkowym jest assistance. Każdy klient ma możliwość wyboru zakresu spośród różnorodnych opcji. Wszystko zależy więc od tego, czy chcemy, aby ochrona obejmowała Polskę czy również inne kraje, oraz jakie limity kilometrowe byłyby dla nas najlepsze. Opcji wyboru jest kilka, dlatego z pewnością każdy znajdziesz ten odpowiedni dla siebie.

Trzecim bestsellerem jest NNW. Obejmuje ono zarówno kierowcą, jak i pasażerów szczególnie w przypadku doznania przez nich uszczerbku na zdrowiu. W razie szkody wypłacany jest odpowiedni % w stosunku do sumy ubezpieczenia, która została podana w umowie.

Inne formy dodatkowe

Wśród innych opcji dodatkowych PZU proponuje następujące ubezpieczenia:

– Ubezpieczenie szyb;

– Ubezpieczenie opon; 

– Opiekę medyczną po wypadku;

– NNW max czyli zabezpieczenie w razie najpoważniejszych wypadków; 

– Auto ochrona: 

– Ochrona prawna. 

PZU wyróżnia się na rynku możliwością zawarcia kompleksowego ubezpieczenia jachtów śródlądowych. W każdym jednak przypadku, jeżeli zdecydujemy się na jakiś wariant dodatkowy, warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaką faktyczną ochroną zostaniemy objęci.

Post Author: Daniel